Každý sa snaží ušetriť kde-tam nejaké to euro. Dnes už nie je problémom pre ľudí chodiť do secondhandov, dokonca nie je problémom sa takým oblečením chváliť. Ba práveže je to dlhodobým trendom. Dnes ak chcete, naozaj ušetríte nejaké tie drobné. Napríklad pri takom nakupovaní leteniek to nie sú len drobné. Pri výpredaji kníh tiež sú rozdielom aj desiatky eur.

investice

Ako ušetriť peniaze pri nakupovaní v bežnom živote?
1. Nakupuj podľa zoznamu. Vždy pred samotným nákupom si sprav zoznam toho, čo treba nakúpiť. Vďaka tejto rade nenakúpiš zbytočné veci, ktoré nepotrebuješ. Rovnako tak nestráviš v obchode veľa času. Čo sa týka nakupovania, tak dobrou radou je aj vždy sa pred návštevou obchodného domu sa najesť. Jednoducho neisť do obchodu s prázdnym žalúdkom a to z toho dôvodu, že si nakúpiš veľa vecí, alebo jedlo, ktoré potom doma nezješ. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď som išla až do obchodu s prázdnym žalúdkom dostala som chuť na rybí šalát. Polovičku som zjedla ešte po ceste domov, no doma som zbytok musela vyhodiť.

kalkulačka

2. Vždy si prezri letáky. Odhadneš tak približné ceny potravín, alebo oblečenia. Kupuj potraviny v zľavách aj keď ich nepotrebuješ. Ak vieš, že ju minieš, radšej si ju odlož do zásob. Môže sa stať, že ak budeš mať suchotu v peňaženke, pozrieš do potravinovej skrine či špajze a nájdeš tam potraviny k nedeľnému obedu.
3. Pri nákupoch cez internet porovnaj ceny. Najlepším nástrojom na porovnanie cien je stránka Herueka, avšak nie vždy tam nájdeš všetky obchody, ktoré daný produkt ponúka. Ak chceš vážne ušetriť sadni si na dlhšie k počítaču a zvažuj viaceré faktory, nie len samotnú cenu tovaru, ale aj poštovné, balné alebo pri niektorých obchodoch aj dobierku, či nejaké skryté poplatky, ktoré vám vyskočia až v poslednom bode pri objednávke tovaru. Zvažujte aj recenzie na daný tovar. Ukrivdený ľudia vám radi vysvetlia nespravodlivosť niektorých obchodov.