1. Pretože väčšina kvalitných informácií nie je zadarmo – Je pravdou, že väčšina autorov kníh využíva taktiež internetové blogy, ale používajú ich hlavne iba na komunikáciu s ich čitateľmi a fanúšikmi. Žiaden autor nedá svoju cennú životnú skúsenosť na internet zadarmo, sprístupnené hocikomu.
2. Pojem kniha – Samozrejme, do kategórie kníh zaraďujeme aj tie elektronické. Pointa je v tom, že čítať treba diela, ktoré na ktorých autori pracovali mesiace, rok alebo dva roky a ich výsledkom je kvalitné celistvé dielo. Úroveň týchto diel sa nedá porovnávať s bežnými internetovými článkami, ba ani s článkami toho istého autora. Ak chcete kvalitu, zaplaťte si. A je jedno, či v elektronickej, alebo v tej klasickej tlačenej forme.
3. Spoznajte ich najbližšie, ako sa dá – Len si predstavte, že by ste sa stretli s Arnoldom Schwarzeneggrom, Marcom Aureliom alebo Stevom Jobsom. Bohužiaľ je na to buď veľmi malá šanca, alebo nulová – mnoho autorov je už mŕtvych. Čítanie ich diel je ale najbližší možný spôsob, ako sa k nim dostať.
4. Skúsenosti – Ľudia píšu knihy už vyše 5000 rokov. Nie je azda téma na tomto svete, na ktorú by neexistovala kniha. A nezáleží na tom, či už hľadáte témy o láske, marketingu, posmrtnom živote alebo ohľadom filozofie alebo vedy.
5. Naozaj to stojí za to – Porovnajme si ešte raz Google alebo YouTube s knihami. V modernej dobe sme zvyknutí, že všetky informácie máme dostupné okamžite a zadarmo. Chybou avšak je, že si neuvedomujeme, že informácie na internete nemusia byť také kvalitné a naozaj, za kvalitu nejakým spôsobom treba zaplatiť a to či už sa jedná o peniaze alebo investovaný čas. Ak chcete zistiť a pochopiť, ako sa Arnold Schwarzenegger dostal zo zaprášenej dedinskej posilňovne z Rakúska na post guvernéra Kalifornie, jediný spôsob je prečítať si jeho 650 stranovú autobiografiu.